Bio [PL]

eng

Tessa Moult Milewska urodziła się w Anglii i wychowała w Poznaniu. Przez rok studiowała i żyła w Indonezji, gdzie wspinała się na toksyczne wulkany i ganiała z kamerą za Waranami z Komodo.

Tessa w wieku 18 lat wygrała stypendium na studia reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej, a w 2011 roku ukończyła je dyplomem z Filmowej Akademi Miroslava Ondricka w Pisku.

Samodzielnie kontynowała swoją przygodę z animacją i w roku 2014 wygrała konkurs TVP Dolina Kreatywna. W tym samym roku jej debiut Kreatury wyprodukowany został w Studiu Munka a następnie był dystrybułowany przez Krakowską Fundację Filmową i były drugą najczęściej pokazywaną zagranicą polską animację roku 2016. Kreatury otrzymały między innymi nagrodę Sundance Channel Grand Jury Award podczas Sundance London 2016.

W 2017 roku Tessa pracowała jako scenarzystka przy własnym serialu animowanym Sara i Strach. W studiu EGo Film wyreżyserowała dwa odcinki serialu o Wikingu Tappim a obecnie pracuje nad filmem krótkometrażowym Bezsenność Jutki – to film animowany dla dzieci, o trudnej tematyce wojennej.

Tessa niedowno zdobyła 1-szą nagrodę w 5 edycji konkursu Papaya Young Directors i od tego czasu próbuje swoich sił również w reklamie.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s